Školy dostaly ujištění, že výuku plavání zaplatí Ministerstvo školství. V rozpočtu si nechávaly tedy jen finance na dopravu nebo pronájem bazénu. Peníze ale nakonec nepřišly. Podle ministerstva by to bylo nesystémové.
„Nefér,“ reagují města
Školy ani zřizovatelé s takovým krokem v rozpočtech nepočítali. Peníze jim proto chybí. Navíc jsme se o změně dozvěděli až v dubnu, přestože platí zpětně už od ledna.
„Přijde mi to neuvěřitelně nefér, protože jsme o ničem takovém nedostali dopředu ani náznak informace. Budeme tuhle nečekanou změnu samozřejmě s našimi školami řešit, ale je smutné, že stát přenáší další náklady na vzdělávání na městské části,“ říkám jako místostarostka Prahy 6.
Netýká se to přitom jen výuky plavání, ale také financování podpůrných pozic ve školství.




Napsat komentář